Polski

https://en.wikipedia.org/wiki/Polish_Brethren

https://www.uua.org/international/blog/polish-unitarianism-then-now-plus-prague

założona 1672

CHAP losowanie

Adres Vestry pocztowy : Crown Street, Bolton BL1 2RU

Zakrystia Telefon : 01204 528633

Niedziela Obsługa 10:45.

Zobacz czwartkową Nowy Brunch menu!

(Nowe menu otwiera się w nowym oknie)

Naszym celem jest inspirowanie duchowe podróże, angażowanie się ze światem z otwartymi sercami i otwartymi umysłami.

Unitarians są ludzie, którzy uznają, że istnieje duchowy wymiar życia. Wiemy, że ten duchowy wymiar pod wieloma nazwami, takimi jak Prawda, Wyzwolenia, wszechświat, prawdziwy, święty, albo Boga.

Każdy człowiek może chodzić indywidualny duchową podróż i musi dojść do własnego rozumienia ich duchowej ścieżce.

Istnieje wiele przewodników na tej drodze, ale ostatecznie, nikt nie powinien powiedzieć, w co wierzyć. Musisz myśleć o sobie w swoim życiu duchowym.

Unitarians są zakorzenione w liberalnej duchowej ścieżce, która pochodzi od Jezusa, z Jego nauką miłości, sprawiedliwości i dbałość o najmniejszy w społeczeństwie. Wierzymy w świętej wartości każdego człowieka.

Wesela, cywilne związki partnerskie, nazywając ceremonie i pogrzeby są prowadzone w tej kaplicy. Proszę skontaktować się więcej szczegółów.

Od 1672 roku Bank Street unitarne Kaplica w Bolton jest synonimem wiary opartej na miłości, tolerancji, otwarty umysł, duchowości i głębokiego zaangażowania ze światem.

Błogosławieństwo dziecko i nazewnictwa ceremonii.

Narodziny dziecka jest oczywiście czas na świętowanie. Wiele rodzin chce uroczystość z okazji narodzin dziecka, które obchodzi się uroczystość dziecka i potwierdza swoje nazwisko. W niektórych kościołach chrześcijańskich trwa to formy chrztu lub chrztu. Jednak może czuć się nieswojo z językiem i przekonań takiej ceremonii.

Unitarians nie widzę jak dzieci potrzebują być „oczyszczone” w jakikolwiek sposób; uważamy, że dzieci rodzą się w oryginalną Blessing. Uważamy również, że dziecko musi dorosnąć i wybrać własną ścieżkę religię. Dlatego nasze obrzędy błogosławieństwa są proste akty obchodów dziecka, błogosławienia ich życiu i zaangażowaniu rodziców i chrzestnych do dobrostanu fizycznego i duchowego dziecka.

Nasze uroczystości błogosławieństwo dziecko odbywać w ramach naszego serwisu rano w niedzielę. Zwykle wiąże obietnic od rodziców i chrzestnych oraz prostą ceremonię błogosławieństwa, najczęściej z udziałem wody i róży. W doborze słów, jak i samej ceremonii nasz minister będzie pracować z rodziną, aby stworzyć ceremonię, która przemawia do Ciebie. Nie będziemy prosić o cokolwiek powiedzieć, że nie wierzysz.

Nie trzeba być członkiem naszego kościoła lub unitarne zorganizować ceremonię błogosławieństwa dziecko z nami. Zapraszamy wszystkich.

Wesela.

Unitarians zobaczyć małżeństwo jako świętych łączącą dwie osoby w akcie zaangażowania, miłości i radości.

Bank Street unitarne Chapel chętnie poślubić par szukających duchowego, indywidualne, unikalne, alternatywa lub tradycyjną ceremonię.

Wierzymy w równość małżeństw i oferują zarówno do małżeństw tej samej płci i różnych par płciowych. Jesteśmy jednym z niewielu kościołów w Bolton, który poślubi pary tej samej płci. Jeśli jesteś para tej samej płci i chce ślub kościelny, to jesteśmy szczęśliwi, aby zapewnić tym. Unitarians dawna wspiera gejów, lesbijek, biseksualistów i transseksualistów prawa i jesteśmy bardziej niż szczęśliwi, aby zapewnić ceremonie dla wszystkich par.

Jeśli chcesz ślubu, która odzwierciedla swoje wartości i przekonań, to możemy być właściwe miejsce dla Ciebie. Unitarne wesela odzwierciedlają etos unitarianizmu ale nie ma ustalonych wzorców, a nasz minister będzie działać z każdym parę stworzyć ceremonię, która jest właśnie dla Ciebie. Pary są aktywnie zachęcani do decydowania formę języka i elementów, które mają zostać zawarte w ceremonii.

Nie istnieją testy wiary trzeba zdać się pobrać z nami. Jeśli są rozwiedzeni, to nie jest problem dla nas. Jeśli jesteście parą mieszaną religia albo jeden lub oboje są ateistą lub humanista, to nie jest problem dla nas. Nasze śluby są duchowe, ale rozumiemy duchowości w szeroko zakrojonym i sposób. Możemy zawierać materiał z różnych religii, czy też ze źródeł świeckich.

Nie trzeba być unitarne poślubić w naszej kaplicy. Jednak my pytaj, że uczestniczyć niektóre z naszych usług i działań, jak ważne jest poznać wspólnotę religijną, w którym masz zamiar się ożenić.

Usługi unitarne obejmować wiele elementów normalnie związanych z wesela kościelnych. mogą pociągać za sobą wymianę śluby i pierścieni. Mogą one również zawierać modlitwy, pieśni i muzykę. Ale zaczynają ze zobowiązaniem do stworzenia czegoś, co jest dla każdej pary.